Johanson Technology Inc. 0169AT62A0010E
0169AT62A0010E
Part No.:
0169AT62A0010E
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
0169AT62A0010E.pdf
Description:
RF ANT 169MHZ CHIP SOLDER SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Obsolete
RFFamily/Standard:
FrequencyGroup:
VHF (f < 300MHz)
Frequency(Center/Band):
169MHz
FrequencyRange:
164MHz ~ 175MHz
AntennaType:
Chip
NumberofBands:
1
VSWR:
ReturnLoss:
-5.5dB
Gain:
Power-Max:
Features:
Termination:
Solder
IngressProtection:
MountingType:
Surface Mount
Height(Max):
0.047 (1.20mm)