KYOCERA AVX 02013A820FAT2A
02013A820FAT2A
Part No.:
02013A820FAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYua02013A820FAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
  • Related Categories
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)