KYOCERA AVX 02013A9R0CAT2A
02013A9R0CAT2A
Part No.:
02013A9R0CAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
ShinYua02013A9R0CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 9PF 25V C0G/NP0 0201
Capacitance:
9 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)