Walsin Technology Corporation 0201B151K500CT
0201B151K500CT
Part No.:
0201B151K500CT
Datasheet:
ShinYua0201B151K500CT.pdf
Description:
MLCC 150PF 50V X7R 0201
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)