Walsin Technology Corporation 0201B331M250CT
0201B331M250CT
Part No.:
0201B331M250CT
Datasheet:
ShinYua0201B331M250CT.pdf
Description:
MLCC 330PF 25V X7R 0201
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)