Walsin Technology Corporation 0201N2R0C500CT
0201N2R0C500CT
Part No.:
0201N2R0C500CT
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Datasheet:
ShinYua0201N2R0C500CT.pdf
Description:
MLCC 2PF 50V NPO 0201
Capacitance:
2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)