KYOCERA AVX 0201YD104MAT2A
0201YD104MAT2A
Part No.:
0201YD104MAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Datasheet:
0201YD104MAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Size/Dimension:
0.024 L x 0.011 W (0.60mm x 0.30mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.013 (0.33mm)