KYOCERA AVX 0306ZC104KAT2A
0306ZC104KAT2A
Part No.:
0306ZC104KAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0306 (0816 Metric)
Datasheet:
ShinYua0306ZC104KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0306
  • Related Categories
Package/Case:
0306 (0816 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL (Reverse Geometry)
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.032 L x 0.063 W (0.81mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.024 (0.61mm)