KYOCERA AVX 04023A121KAT4A
04023A121KAT4A
Part No.:
04023A121KAT4A
Datasheet:
04023A121KAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
120 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)