KYOCERA AVX 04023A1R0CAT4A
04023A1R0CAT4A
Part No.:
04023A1R0CAT4A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
ShinYua04023A1R0CAT4A.pdf
Description:
CAP CER 1PF 25V C0G/NP0 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.56mm)