KYOCERA AVX 04023U140GAT2A
04023U140GAT2A
Part No.:
04023U140GAT2A
Datasheet:
ShinYua04023U140GAT2A.pdf
Description:
CAP CER 14PF 25V NP0 0402
Series:
U
Capacitance:
14 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)