KYOCERA AVX 04025A200KAT2A
04025A200KAT2A
Part No.:
04025A200KAT2A
Datasheet:
ShinYua04025A200KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 20PF 50V NP0 0402
Capacitance:
20 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.56mm)