KYOCERA AVX 04025C152JAT2A
04025C152JAT2A
Part No.:
04025C152JAT2A
Datasheet:
ShinYua04025C152JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 50V X7R 0402
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.56mm)