KYOCERA AVX 04025C472MAT4A
04025C472MAT4A
Part No.:
04025C472MAT4A
Datasheet:
04025C472MAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.040 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.56mm)