KYOCERA AVX 04025U4R7B4T2A
04025U4R7B4T2A
Part No.:
04025U4R7B4T2A
Datasheet:
04025U4R7B4T2A.pdf
Description:
CAP CER MICROWAVE
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.1pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
RF, Microwave, High Frequency, Automotive
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)