KYOCERA AVX 04026C471KAT4A
04026C471KAT4A
Part No.:
04026C471KAT4A
Datasheet:
ShinYua04026C471KAT4A.pdf
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
6.3V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.040 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.56mm)