KYOCERA AVX 0402YA2R2CAT4A
0402YA2R2CAT4A
Part No.:
0402YA2R2CAT4A
Datasheet:
ShinYua0402YA2R2CAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)