KYOCERA AVX 0402YC221KAT4A
0402YC221KAT4A
Part No.:
0402YC221KAT4A
Datasheet:
ShinYua0402YC221KAT4A.pdf
Description:
CAP CER 220PF 16V X7R 0402
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.56mm)