KYOCERA AVX 0402YC681MAT4A
0402YC681MAT4A
Part No.:
0402YC681MAT4A
Datasheet:
0402YC681MAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.040 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.56mm)