KYOCERA AVX 0402ZC562KAT4A
0402ZC562KAT4A
Part No.:
0402ZC562KAT4A
Datasheet:
0402ZC562KAT4A.pdf
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.040 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.56mm)