KYOCERA AVX 06031A150JAT4A
06031A150JAT4A
Part No.:
06031A150JAT4A
Datasheet:
ShinYua06031A150JAT4A.pdf
Description:
CAP CER 15PF 100V NP0 0603
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)