KYOCERA AVX 06031A2R2C4T4H
06031A2R2C4T4H
Part No.:
06031A2R2C4T4H
Datasheet:
06031A2R2C4T4H.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
2.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)