KYOCERA AVX 06031AR82CAT2A
06031AR82CAT2A
Part No.:
06031AR82CAT2A
Datasheet:
ShinYua06031AR82CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 0.82PF 100V NP0 0603
Capacitance:
0.82 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)