KYOCERA AVX 06031C221JAT4A
06031C221JAT4A
Part No.:
06031C221JAT4A
Datasheet:
ShinYua06031C221JAT4A.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V X7R 0603
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)