KYOCERA AVX 06031U1R8CAT2A
06031U1R8CAT2A
Part No.:
06031U1R8CAT2A
Datasheet:
ShinYua06031U1R8CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0603
Series:
U
Capacitance:
1.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
Size/Dimension:
0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.036 (0.91mm)