KYOCERA AVX 06031U5R6DAT2A
06031U5R6DAT2A
Part No.:
06031U5R6DAT2A
Datasheet:
06031U5R6DAT2A.pdf
Description:
CAP CER MICROWAVE
Capacitance:
5.6 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.036 (0.91mm)