KYOCERA AVX 06032U1R2CAT2A
06032U1R2CAT2A
Part No.:
06032U1R2CAT2A
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYua06032U1R2CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
U
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1.2 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ultra Low ESR
Ratings:
Applications:
RF, Microwave, High Frequency
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.036 (0.91mm)