KYOCERA AVX 06032U3R6CAT2A
06032U3R6CAT2A
Part No.:
06032U3R6CAT2A
Datasheet:
ShinYua06032U3R6CAT2A.pdf
Description:
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0603
Capacitance:
3.6 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.036 (0.91mm)