KYOCERA AVX 06032U6R8DAT2A
06032U6R8DAT2A
Part No.:
06032U6R8DAT2A
Datasheet:
ShinYua06032U6R8DAT2A.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0603
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.5pF
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)