KYOCERA AVX 06033A300JAT4A
06033A300JAT4A
Part No.:
06033A300JAT4A
Datasheet:
06033A300JAT4A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
25V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)