KYOCERA AVX 06033G683ZAT4A
06033G683ZAT4A
Part No.:
06033G683ZAT4A
Datasheet:
ShinYua06033G683ZAT4A.pdf
Description:
CAP CER 0.068UF 25V Y5V 0603
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
Y5V (F)
OperatingTemperature:
-30°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)