KYOCERA AVX 06035A180KAT2A
06035A180KAT2A
Part No.:
06035A180KAT2A
Datasheet:
ShinYua06035A180KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 18PF 50V C0G/NP0 0603
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)