KYOCERA AVX 06035A3R0C4T2A
06035A3R0C4T2A
Part No.:
06035A3R0C4T2A
Datasheet:
ShinYua06035A3R0C4T2A.pdf
Description:
CAP CER 3PF 50V NP0 0603
Capacitance:
3 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)