KYOCERA AVX 06035C472M4Z2A
06035C472M4Z2A
Part No.:
06035C472M4Z2A
Datasheet:
06035C472M4Z2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Series:
FLEXITERM®
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)