KYOCERA AVX 06035C680KAT2A
06035C680KAT2A
Part No.:
06035C680KAT2A
Datasheet:
06035C680KAT2A.pdf
Description:
CAP CER SMD
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)