KYOCERA AVX 06035D102KAT2A
06035D102KAT2A
Part No.:
06035D102KAT2A
Datasheet:
ShinYua06035D102KAT2A.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 50V X5R 0603
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)