KYOCERA AVX 06036A391JAT2A
06036A391JAT2A
Part No.:
06036A391JAT2A
Datasheet:
ShinYua06036A391JAT2A.pdf
Description:
CAP CER 390PF 6.3V NP0 0603
Capacitance:
390 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)