KYOCERA AVX 06036C103MAT2A
06036C103MAT2A
Part No.:
06036C103MAT2A
Datasheet:
ShinYua06036C103MAT2A.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 6.3V X7R 0603
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
6.3V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.032 W (1.60mm x 0.81mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.035 (0.90mm)