Knowles Syfer 0603J0100222KCT
0603J0100222KCT
Part No.:
0603J0100222KCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYua0603J0100222KCT.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 10V C0G/NP0 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)