Knowles Syfer 0603J0160561GCT
0603J0160561GCT
Part No.:
0603J0160561GCT
Datasheet:
ShinYua0603J0160561GCT.pdf
Description:
CAP CER 560PF 16V C0G/NP0 0603
Capacitance:
560 pF
Tolerance:
±2%
Voltage-Rated:
16V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)