Knowles Syfer 0603J0500181JAT
0603J0500181JAT
Part No.:
0603J0500181JAT
Datasheet:
ShinYua0603J0500181JAT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
180 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)