Knowles Syfer 0603J0504P70CAT
0603J0504P70CAT
Part No.:
0603J0504P70CAT
Datasheet:
ShinYua0603J0504P70CAT.pdf
Description:
CAP CER 4.7PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
50V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)