Knowles Syfer 0603J1000151KAT
0603J1000151KAT
Part No.:
0603J1000151KAT
Datasheet:
ShinYua0603J1000151KAT.pdf
Description:
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)