Knowles Syfer 0603J1000333MXT
0603J1000333MXT
Part No.:
0603J1000333MXT
Datasheet:
ShinYua0603J1000333MXT.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 100V X7R 0603
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)