Knowles Syfer 0603J2000820JAT
0603J2000820JAT
Part No.:
0603J2000820JAT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYua0603J2000820JAT.pdf
Description:
CAP CER 82PF 200V C0G/NP0 0603
ProductStatus:
Active
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)