Knowles Syfer 0603Y0500151KAT
0603Y0500151KAT
Part No.:
0603Y0500151KAT
Datasheet:
ShinYua0603Y0500151KAT.pdf
Description:
CAP CER 150PF 50V C0G/NP0 0603
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)