Knowles Syfer 0603Y0500821JET
0603Y0500821JET
Part No.:
0603Y0500821JET
Datasheet:
ShinYua0603Y0500821JET.pdf
Description:
CAP CER 820PF 50V X7R 0603
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)