Knowles Syfer 0603Y1006P80CCT
0603Y1006P80CCT
Part No.:
0603Y1006P80CCT
Datasheet:
ShinYua0603Y1006P80CCT.pdf
Description:
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0603
Capacitance:
6.8 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination, High Temperature
Ratings:
Applications:
High Reliability, Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)