Knowles Syfer 0603Y2000271JET
0603Y2000271JET
Part No.:
0603Y2000271JET
Datasheet:
ShinYua0603Y2000271JET.pdf
Description:
CAP CER 270PF 200V X7R 0603
Capacitance:
270 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)