Knowles Syfer 0603Y2000331JET
0603Y2000331JET
Part No.:
0603Y2000331JET
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
ShinYua0603Y2000331JET.pdf
Description:
CAP CER 330PF 200V X7R 0603
  • Related Categories
Package/Case:
0603 (1608 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
FlexiCap™
ProductStatus:
Active
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
200V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.031 (0.80mm)